fbpx
Balkon francuski - Solid

Dlaczego balustrada okienna staje się tak popularna?

Balkon francuski lub balustrada francuska coraz częściej pojawia się w projektach nowoczesnego budownictwa, gdyż jest rewelacyjnym sposobem doświetlenia pomieszczeń. Portfenetr to rodzaj bardzo wysokiego okna, które powinno być zabezpieczone z zewnątrz odpowiednią balustradą.

Co zyskamy stosując rozwiązanie, jakim jest barierka okienna w swoim domu?

Zastosowanie balustrady francuskiej umożliwia nam montaż większego okna, dzięki czemu dostarczamy do wnętrza mieszkania więcej światła niż tradycyjne okna – montowane zazwyczaj na wysokości około 1.metra nad podłogą. Portfenetr może być całkowicie lub częściowo otwierany. Te, które są w całości otwierane, ze względów bezpieczeństwa, muszą posiadać balustradę mogącą wytrzymać duże obciążenia, zamontowaną od zewnętrznej strony budynku.

Czym się kierować przy wyborze balustrady okiennej?

Wybór balustrady okiennej nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy wziąć pod uwagę dwie kwestie: styl budynku oraz kolor elewacji. W przypadku kamienic i starszych budynków mieszkalnych idealnym rozwiązaniem będzie balustrada okienna z palety kolorów Ral. Nowoczesne budownictwo rządzi się jednak innymi prawami. Do minimalistycznych bloków i niskich domów utrzymanych w nowoczesnym stylu polecamy balustrady okienne lakierowane o strukturze przypominającej drewno. Oferowane przez nas balustrady dostępne są w kilku najpopularniejszych kolorach, co pozwala dobrać odpowiedni model balustrady do odcienia, w jakim jest utrzymana elewacja budynku. Balustrada okienna – zalety

Balustrada okienna – zalety

Biorąc pod uwagę aspekty wizualne, odpowiednio wkomponowana balustrada okienna poprawia także proporcję domu, dzięki swojej smukłej formie może między innymi optycznie podwyższyć budynek. Najczęściej barierka okienna wykorzystywana jest w budownictwie nowoczesnym, gdyż wkomponowanie jej w elewację dodaje elegancji i oryginalności. Balustrada zewnętrzna jest niewątpliwie elementem ozdobnym, co sprawia, że przykuwa wzrok. Architekci przekonani funkcjonalnością balkonu oraz szerzącym się trendem modernizmu, bardzo często stosują balustrady okienne w swoich projektach, a cena, w stosunku do zastosowanego rozwiązania, jest bardzo atrakcyjna.

Barierka okienna w ofercie naszego sklepu

Szeroki wybór modeli balustrad okiennych oraz barierek okiennych znajdujących się w naszej ofercie oraz bogata gama kolorystyczna umożliwiają dobranie balustrady idealnie komponującej się z całokształtem budynku. Dla zwolenników klasyki mamy modele klasyczne z palety Ral, z kolei miłośnicy nowatorskich rozwiązań znajdą w naszej gamie produktów balustrady nierdzewne lakierowane w strukturze drewna.


Nasze produkty są przystosowane do samodzielnego montażu, ale oferujemy także usługę montażową balustrad okiennych.

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!