fbpx
balustrada classic 5

Wady i zalety, jakie posiada balustrada metalowa

Przy wyborze takiego elementu, jakimi są balustrady balkonowe, często stajemy przed trudnym i znaczącym wyborem materiału, z którego powinny być one wykonane. Najczęściej spotykane balustrady metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej lub stali czarnej. Często spotykanym i stosowanym rozwiązaniem są także balustrady wykonane z drewna, jednak jest to materiał cechujący się znacznie krótszym okresem żywotności niż np. stal nierdzewna. Ponieważ drewno wymaga bardzo częstych i koniecznych zabiegów konserwacyjnych, balustrady drewniane powoli tracą na swojej wypracowanej popularności na rzecz balustrad metalowych.

Trwała balustrada metalowa to świetny wybór i inwestycja na lata

Najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wysoką trwałość produktu, jest zdecydowanie balustrada ze stali nierdzewnej. Materiał, z jakiego jest wykonana balustrada metalowa, posiada całkowitą odporność na zachodzącą w metalach korozję oraz cechuje go niezwykła wytrzymałość na duże oraz częste obciążenia. Rozwiązanie w postaci balustrady metalowej doskonale sprawdzi się w zmiennych warunkach atmosferycznych, jakie zwykle panują na zewnątrz. Estetyka tak wykonanej balustrady metalowej jest uniwersalna, co sprawia, że można ją zastosować  praktycznie w każdym, najmniejszym nawet przypadku. Możliwość lakierowania w imitacji drewna powoduje, że można dopasować ją bez problemu do koloru ram okiennych, drzwi, podbitki lub drewna znajdującego się na elewacji domu. Kolejnym plusem jest możliwość wykonania balustrad systemowych przeznaczonych do samodzielnego montażu, co daje nam naprawdę szerokie pole manewru. Balustrada składana może być wysłana przez firmę logistyczną w zadowalająco niskiej cenie, co przy balustradzie ze stali czarnej spawanej nie jest możliwe.

Wyższa jakość to stosunkowo wyższa cena balustrady

Jedyną i niestety istotną wadą, jaką posiada barierka balkonowa ze stali nierdzewnej, jest jej stosunkowo wysoka cena, ale biorąc pod uwagę najwyższą trwałość materiału, taka większa inwestycja na pewno “zwróci się” w stosunkowo niedługim czasie.

Polecamy balustrady metalowe, dzięki którym zyskasz pewność, najwyższą jakość, a także świetny wygląd, który będzie Ci towarzyszył przez długie lata

W naszych systemowych balustradach łączymy wszystkie zalety stali nierdzewnej oraz aluminium, dzięki czemu nasze produkty firmowe są bardzo wytrzymałe. W momencie gdy wspomniana balustrada drewniana będzie się już nadawała do wymiany, to nasza balustrada metalowa będzie w nienaruszonym stanie i zachwycającym wyglądzie, jeśli tylko eksploatacja nie będzie nadmierna i ekstremalna. Z kolei praktyczne zastosowanie wypełnienia aluminiowego sprawia, że są one niesamowicie lekkie.

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!