fbpx

Balkon Francuski – jakie zalety nam zagwarantuje

Balkon francuski to detal idealnie wpasowujący się w nowoczesne budownictwo. Architekci coraz częściej wykorzystują takie rozwiązanie w swoich projektach. Odpowiednie dobranie balustrady jest w stanie poprawić i wizualnie zmodernizować całokształt budynku.

Możliwe jest precyzyjne dobranie kształtu oraz koloru balkonu, tak aby współgrał z resztą elewacji . Staranne wykonanie ze stali nierdzewnej lub szkła, lakierowane w kolorach z palety raz oraz imitacji drewna zapewnia nam bardzo szerokie pole manewru w kwestii idealnego dopasowania do całości. Dzięki lakierowaniu w strukturze drewna mamy możliwość dobrania balustrady okiennej pod kolor okna w przypadku kiedy okna jest wykonane w kolorze drewna tak aby pełniły kolorystyczna całość. Sposób wypełnienia natomiast może nawiązywać do stylu w jakim jest wykonany cały budynek od poziomych lakierowanych profili po pionowe szlifowane rurki nierdzewne , a także szkło w dowolnej konfiguracji.

 Kolejna istotna zaletą jest dodatkowe doświetlenie pomieszczenia w którym jest zastosowane okno z taka balustradą. W porównaniu z klasycznym oknem- okno balkonowe gwarantuje znacznie więcej światła w pomieszczeniu.

Niemniej jednak najistotniejszą rolą balustrady francuskiej są względy bezpieczeństwa czyli zabezpieczenie okna przed wypadnięciem a co za tym idzie możliwość otwarcia okna nie tylko uchylnie ale na oścież.

Portfenetry występują w różnych konfiguracjach jako pojedyncze okna balkonowe z balustradami , podwójne z niewielka przerwą miedzy sobą lub połączone o szerokości nawet 3 metrów.
Podsumowując balkon francuski to bardzo ciekawa propozycja za która przemawia szereg zalet przy projektowaniu domu warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!