fbpx
Ogrodzenia aluminiowe

Nowoczesne ogrodzenia – które z nich są teraz modne?

Nowoczesny dom potrzebuje również nowoczesnego ogrodzenia, z którym będzie współgrać, dlatego producenci ogrodzeń, aby nadążyć za biegnącymi trendami wciąż tworzą nowe modele ogrodzeń. Aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem wśród nowoczesnych ogrodzeń są ogrodzenia wykorzystujące wypełnienie palisadowe zawierające panele wykonane z blachy lub profili aluminiowych w różnych konfiguracjach.

Producenci ogrodzeń dają możliwość zastosowania paneli o szerokości 100mm lub 200mm z różnymi odstępami miedzy nimi. Różnorodność w wyborze ogrodzeń aluminiowych zapewnia także bogata paleta kolorystyczna jaką dysponuje obecny rynek. W wielu firmach producenci oferują kolory z palety ral,  w tym najpopularniejszy: antracyt 7016 oraz zyskujące na popularności kolory imitujące drewno – jest to doskonała alternatywa dla ogrodzeń drewnianych. Nie tylko estetycznie wpasowuje się w inne elementy drewniane lub drewnopodobne występujące na elewacji, ale także cechuje się wyjątkową trwałością dzięki zastosowaniu m.in aluminium

Kolejnym istotnym elementem zastosowanym przy  nowoczesnych ogrodzeniach jest wybór odpowiedniej bramy. Jeśli jest możliwość zagospodarowania przestrzennego działki najczęściej stosuje się bramy przesuwne. Ich główna zaleta polega na oszczędności miejsca na podjeździe. Brama przesuwna się wzdłuż ogrodzenia, a nie jak przy przypadku bramy skrzydłowej- otwiera się na podjazd zajmując duża część miejsca. Gdy już dokonamy wyboru bramy pozostaje nam dobór odpowiedniej furtki. Częstym rozwiązaniem jest zastosowanie pochwytu pionowego od zewnętrznej strony furtki który pełni role gałki do otwierania. Poza poręczą, praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie w furtce maskownic, zawiasów oraz zamka. Z pozoru drobny detal dopełnia estetyki całego ogrodzenia i dodatkowo zabezpiecza zawiasy przed zabrudzeniem w przypadku kiedy ogrodzenie jest blisko drogi.

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!