Wady i zalety, jakie posiada balustrada metalowa

Wady i zalety, jakie posiada balustrada metalowa

Przy wyborze balustrady na balkon często stajemy przed wyborem materiału, z którego powinna być ona wykonana. Najczęściej spotykane balustrady metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej lub czarnej. Często spotykanym rozwiązaniem są także balustrady wykonane z drewna, jednak jest to materiał o znacznie krótszej żywotności niż np. stal nierdzewna. Z tego powodu częstej i koniecznej konserwacji drewno powoli traci na popularności.

Najlepszym rozwiązaniem – biorąc pod uwagę trwałość produktu, jest zdecydowanie balustrada ze stali nierdzewnej. Materiał z jakiego jest wykonana balustrada posiada całkowitą odporność na korozje oraz  cechuje go niezwykła wytrzymałość na duże obciążenia. Świetnie sprawdzi się w zmiennych warunkach atmosferycznych, jakie zwykle panują na zewnątrz. Estetyka tak wykonanej balustrady jest uniwersalna i można ją zastosować  praktycznie w każdym przypadku. Możliwość lakierowania w imitacji drewna powoduje, że można ją dopasować do koloru ram okien, drzwi, podbitki lub drewna znajdującego się na elewacji. Kolejnym plusem jest możliwość wykonania balustrad systemowych do samodzielnego montażu, co daje nam szerokie pole manewru. Balustrada składana ma możliwość ewentualnej wysyłki przez firmę logistyczną w niskiej cenie, co przy balustradzie ze stali czarnej spawanej nie jest możliwe.

Jedyną i niestety istotną wadą jaką posiada barierka balkonowa ze stali nierdzewnej jest jej stosunkowo wysoka cena, ale biorąc pod uwagę trwałość materiału taka inwestycja na pewno “zwróci się” po pewnym czasie.

W naszych systemowych balustradach łączymy zalety stali nierdzewnej oraz aluminium, dzięki czemu nasze produkty są bardzo wytrzymałe. W momencie gdy balustrada drewniana będzie się już nadawała do wymiany, balustrada nierdzewna będzie w nienaruszonym stanie. Z kolei zastosowanie wypełnienia aluminiowego sprawia, że są one niesamowicie lekkie.

Dodaj komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!