Lakierowanie proszkowe – imitacja drewna

Co to jest lakierowanie proszkowe? Oprócz aspektów stricte ekologicznych, lakierowanie proszkowe to najefektywniejsza metoda pokrywania metali, cechująca się tworzeniem idealnie gładkich powierzchni, co pozwala skutecznie eliminować charakterystyczne dla farb ciekłych, spękania, zacieki oraz pęcherze. Proces ten także bardzo dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie elementów przed korozją. Wysokie właściwości mechaniczne oraz odporność na działanie czynników chemicznych to główne parametry lakierowania proszkowego. Dzięki temu powłoki proszkowe z dużym powodzeniem stosuje się w architekturze i budownictwie.

Czytaj dalejLakierowanie proszkowe – imitacja drewna

Nowoczesne ogrodzenia – które z nich są teraz modne?

Nowoczesny dom potrzebuje również nowoczesnego ogrodzenia, z którym będzie współgrać, dlatego producenci ogrodzeń, aby nadążyć za biegnącymi trendami  wciąż tworzą nowe modele ogrodzeń. Aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem wśród nowoczesnych ogrodzeń są ogrodzenia wykorzystujące wypełnienie palisadowe zawierające panele wykonane z blachy lub profili aluminiowych w różnych konfiguracjach.

Czytaj dalejNowoczesne ogrodzenia – które z nich są teraz modne?

Balkon Francuski – jakie zalety nam zagwarantuje

Balkon francuski to detal idealnie wpasowujący się w nowoczesne budownictwo. Architekci coraz częściej wykorzystują takie rozwiązanie w swoich projektach. Odpowiednie dobranie balustrady jest w stanie poprawić i wizualnie zmodernizować całokształt budynku.

Czytaj dalejBalkon Francuski – jakie zalety nam zagwarantuje

Wady i zalety, jakie posiada balustrada metalowa

balustrada classic 5

Przy wyborze balustrady na balkon często stajemy przed wyborem materiału, z którego powinna być ona wykonana. Najczęściej spotykane balustrady metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej lub czarnej. Często spotykanym rozwiązaniem są także balustrady wykonane z drewna, jednak jest to materiał o znacznie krótszej żywotności niż np. stal nierdzewna. Z tego powodu częstej i koniecznej konserwacji drewno powoli traci na popularności.

Czytaj dalejWady i zalety, jakie posiada balustrada metalowa

Jakie balustrady balkonowe powinieneś wybrać ?

Nowoczesna balustrada Standard

Przy wyborze balustrad powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na trwałość materiałów z jakich wykonana. Najwyższa jakość materiałów pozwoli nam to cieszyć się bezproblemową eksploatacją naszego balkonu lub tarasu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie stali nierdzewnej oraz aluminium.

Czytaj dalejJakie balustrady balkonowe powinieneś wybrać ?

Dlaczego balustrada okienna staje się tak popularna?

Balkon francuski Solid

Balkon francuski lub balustrada francuska coraz częściej pojawia się w projektach nowoczesnego budownictwa, gdyż jest rewelacyjnym sposobem doświetlenia pomieszczeń. Portfenetr to rodzaj bardzo wysokiego okna, które powinno być zabezpieczone z zewnątrz odpowiednią balustradą.

Czytaj dalejDlaczego balustrada okienna staje się tak popularna?

Dlaczego warto stosować aluminiowe sztachety balkonowe? W czym są lepsze od drewnianych?

Sztachety aluminiowe

Podstawową różnicą między sztachetkami aluminiowymi, a sztachetkami drewnianymi jest ich trwałość. Przy sztachecie wykonanej z drewna niezbędna  jest jej systematyczna konserwacja, po to aby przedłużyć jej żywotność, która w zestawieniu z produktem aluminiowym jest i tak zdecydowanie krótsza.

Czytaj dalejDlaczego warto stosować aluminiowe sztachety balkonowe? W czym są lepsze od drewnianych?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!