Są to materiały całkowicie odporne na korozje. Cechują się solidną i niezawodną wytrzymałością, która jest wymagana od balustrady balkonowej, tarasowej lub okiennej. Dodatkowo nie wymagają żadnej konserwacji w porównaniu do balustrady drewnianej. Żywotność balustrad nierdzewnych jest zdecydowane najdłuższa, co przekłada się na wciąż rosnącą popularność tego rozwiązania.
Dopasuj barierkę do swojego budynku
W celu uzyskania odpowiednich walorów estetycznych warto też wykonać lakierowanie takiej balustrady w kolorze palety Ral lub w kolorach imitacji drewna. Każdy model balustrady znajdujący się w naszej ofercie dostępny jest we wszystkich kolorach palety Ral oraz w 6 kolorach imitacji drewna. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości farb proszkowych odpornych na działanie promieni UV barwa lakierowanej balustrady przez wiele lat nie ulega zmianie, a także jest odporna na wszelakie warunki atmosferyczne.
Balustrada powinna być dobrana tak, aby dobrze komponować się z całą resztą budynku, na jakim jest zainstalowana. Może być masywna- mocno przysłaniająca balkon tak jak model solid lub classic 7 z naszej oferty lub lekka- model standard, w której wypełnienie stanowi rura nierdzewna o średnicy 20 mm. W ofercie Fello dostępne są modele z wypełnieniem poziomym, jak i pionowym. Jest także możliwość wykonania balustrady z zastosowaniem szyby w różnych konfiguracjach. Popularnym wyborem, ze względu na prostą konstrukcję, jest balustrady stalowa, również szklana balustrada jest bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym.
Jaka powinna być odpowiednia wysokość balustrady?
W sprawie informacji, jaką wysokość balustrady należy zastosować projektując budynki wielorodzinne, budynki jednorodzinne, należy zagłębić się w prawo budowlane. Takie informacje można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Znaleźć tam można również informacje o warunkach, jakim powinny opowiadać inne budynki, w tym budynki użyteczności publicznej. Minimalna wysokość balustrady balkonowej w przypadku budynku jednorodzinnego to 90 cm, natomiast w przypadku budynków wielorodzinnych wysokość wynosi 110 cm. Jeżeli chodzi o maksymalny prześwit między elementami balustrady, to ten nie jest określony przepisami. Balustrady oddzielające różne poziomy w obiektach użyteczności publicznej muszą zapewniać bezpieczeństwo ich użytkowników. Dopuszczalne jest obniżenie pionowej części balustrady do 0,7m w przypadku gdy uzupełni się jej górną część, tak aby łącznie pionowo jej wymiar wynosił 1,2m.