Wiata śmietnikowa to dodatkowy element przydomowej architektury, który jest nie tylko funkcjonalny, ale i pozwoli Ci zadbać o estetykę otoczenia. Zabudowy pojemników na śmieci sprawdzają się doskonale w przypadku osiedli mieszkaniowych oraz domów budowanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Postaw na produkt z linii premium — w całości wykonany z najlepszej jakości aluminium.

Sprawdź nasze realizacje:

Funkcjonalne miejsce gromadzenia odpadów stałych

Wiata śmietnikowa wykonana z aluminium nie rdzewieje i stanowi najlepszą ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi dla pojemników na śmieci. Nie wymaga ponownego malowania czy konserwacji — wystarczy, jeśli kilka razy do roku poddasz taką wiatę dezynfekcji, korzystając z odpowiednich środków chemicznych.

Wiata śmietnikowa Solid wykonana jest z trwałych profili aluminiowych, które gwarantują stabilność konstrukcji oraz odporność na ciężkie warunki atmosferyczne.

Inwestycja w wiatę śmietnikową to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala ukryć kubły i redukuje nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z worków na śmieci (zwłaszcza w letnie dni). Większa wiata śmietnikowa często spełnia funkcję schowka na rowery czy sprzęt ogrodowy.

Zabudowa śmietnika na miarę Twoich potrzeb

Wiaty śmietnikowe Fello wykonywane są na wymiar oraz mogą być dopasowane do wszystkich modeli ogrodzeń, jakie oferujemy. Ich konstrukcja w podstawowej wersji to nogi wykonane z profili oraz zadaszenie. Boczne ścianki można dowolnie zagospodarować — wiata może być zabudowana z każdej strony albo z wybranych, może też być wolnostojąca albo przylegać do ogrodzenia budynku.

Wiatę śmietnikową możesz obsadzić pnącą roślinnością, na przykład winoroślą lub powojnikiem, aby jeszcze lepiej wkomponować ją w aranżację własnego ogrodu według własnych preferencji. Musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, które mogą Cię ograniczyć, a są to przepisy prawa (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych): 

  • wiata śmietnikowa nie może być bliżej niż 3 m od działki sąsiada oraz nie bliżej niż 3 m od domu mieszkalnego,
    80x80x4 mm,
  • jeśli razem z sąsiadem chcecie zainwestować we wspólną wiatę na kubły na śmieci, to możecie zlokalizować ją na granicy dwóch działek,
  • dojście oraz dojazd do wiaty musi być utwardzony. najwyższej jakości.

Zazwyczaj wiaty śmietnikowe lokalizowane są w rogu ogrodzenia, tuż obok furtki i bramy wjazdowej lub od razu przed płotem. Obecnie bardzo rzadko śmietniki znajdują się na tyłach posesji.

Dane techniczne wiaty śmietnikowej

wysokość wiaty 2 m, pozostałe wymiary według preferencji Klienta,
dach wykonany z blachodachówki Blachotrapez T18 (kolor dopasowany do konstrukcji),
dowolna konfiguracja wiat śmietnikowych — rozmiar, dach, liczba furtek czy też kolorystyka,
orynnowanie w cenie.

Zabudowy na pojemniki na śmieci wykonujemy według preferencji Klienta. Jako że jesteśmy producentem wiat śmietnikowych, to możemy wykonać dla Ciebie indywidualny projekt, który będzie idealnie pasować do Twojej posesji.

Wiata śmietnikowa — zamów u producenta

Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszych usług? Zapewniamy, że nasza współpraca będzie przebiegać na wysokim poziomie. Od pierwszego kontaktu służymy fachową poradą i indywidualnym doradztwem. Pilnujemy każdego etapu zlecenia — od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Istnieje możliwość zamówienia wiaty śmietnikowej w komplecie z ogrodzeniem lub bez — jako wolnostojącą zabudowę.

Zachęcamy do kontaktu, aby ustalić wszystkie szczegóły. Zaproponujemy Ci rozwiązanie, które będzie funkcjonalne i zwiększy estetykę Twojej posesji.