Profile do zastosowania na budynkach to niezwykle efektowne i trwałe rozwiązanie. Lamele aluminiowe zewnętrzne sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnej architekturze. Cieszy się zainteresowaniem wśród budynków użytku publicznego, biurowców czy domów jednorodzinnych. Aluminiowe panele elewacyjne zewnętrzne są bardzo praktyczne, a ich zastosowanie podnosi prestiż obiektu. Takie rozwiązanie przyciąga uwagę i wyróżnia budynek na tle innych.

Wybierz profesjonalne rozwiązania Fello!

Lamele elewacyjne Fello wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Lakierowane są na dowolny kolor z palety RAL, a także na odcienie drewnopodobne. Takie połączenie gwarantuje trwałość przez długie lata bez konieczności konserwacji. 

Zalety montażu paneli aluminiowych elewacyjnych

nie rdzewieją,
nie wymagają ponownego malowania czy konserwacji,
odporne są na czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć,
dają cień i chronią szyby,
zabezpieczają ścianę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, słońce),
stanowią alternatywę dla zabudowy dużych wnęk okiennych zamiast żaluzji lub rolet,
zastępują drewniane elementy.

Aluminiowe panele elewacyjne drewnopodobne

Drewno elewacyjne doskonale się prezentuje, zapewniając tym samym eleganckie wykończenie budynku. Jeśli zdecydujesz się na ten materiał, musisz liczyć się z regularnymi pracami konserwatorskimi, takimi jak impregnacja. Pod tym kątem nasze lamele aluminiowe zewnętrzne sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż deski kompozytowe, deska elewacyjna, lamele kompozytowe. Nie wymagają dodatkowej impregnacji i charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. 
Możesz jednak uniknąć tych trudności, a rozwiązaniem, które Ci w tym pomoże, są panele drewnopodobne. To rewelacyjna imitacja drewna, która doda elegancji każdej elewacji. Lamele elewacyjne aluminiowe można zastosować wewnątrz pomieszczeń.

Lamele aluminiowe zewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości aluminium w całości lakierowane proszkowo na kolory z palety Ral lub z oferty rozszerzonej z efektem imitacji drewna. To połączenie daje produkt odporny na czynniki atmosferyczne z gwarancją żywotności przez długie lata bez konieczności konserwacji. To świetne rozwiązanie jako element dekoracyjny budynków - lamele aluminiowe wprowadzają nowoczesny i oryginalny styl. Pamiętaj, że w celu dopasowania idealnego odcienia, najlepiej jest zamówić bezpłatne wzorniki kolorów przed złożeniem zamówienia. Zachęcamy także do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

Imitacja drewna: jakie zalety mają profile drewnopodobne?

Panele drewnopodobne na elewację to wyjątkowe produkty, które z powodzeniem zastąpią drewno. To rozwiązanie o wielu zaletach, poniżej znajdziesz listę najważniejszych atutów paneli aluminiowych.

  • estetyka – to jeden z największych atutów paneli aluminiowych drewnopodobnych. Z ich pomocą można stworzyć efektowną elewację przypominającą do złudzenia drewno naturalne. Świetnie sprawdzą się one w różnych aranżacjach, możesz je zamontować na całej powierzchni, jak i na poszczególnych elementach elewacji. Często służą do obudowy attyk, balkonów i ścian. Pasują też do tynków o różnych kolorach. Pamiętaj, że to doskonała imitacja deski, panele aluminiowe elewacyjne wyglądają jak prawdziwe drewno.
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi – panele drewnopodobne stanowią skuteczne zabezpieczenie ściany przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, promienie UV.
  • trwałość – nie dość, że panele zewnętrzne drewnopodobne w niczym nie ustępują desce drewnianej, to są niezwykle trwałe. Wykonanie z aluminium sprawia, że panele ścienne zewnętrzne nie rdzewieją i nie wymagają konserwacji. Wykonany z aluminium produkt odporny jest na wilgoć.
  • łatwy montaż paneli elewacyjnych,
  • przyjazne rozwiązanie dla środowiska,
  • produkt wykonany na wymiar.

Lamele zewnętrzne - jak wygląda montaż?

Montaż lameli zewnętrznych to proces, który wymaga precyzji oraz odpowiedniego doboru materiałów montażowych. Oto krok po kroku, jak można przeprowadzić montaż:

  1. Wyznacz miejsce montażu
    Zaznacz na ścianie lub innej powierzchni punkty, w których będą zamontowane stelaże. Liczbę stelaży należy dostosować do wysokości lameli oraz ich rozstawu, aby uzyskać symetrię i stabilność konstrukcji.
  2. Przygotuj narzędzia i materiały
    Będziesz potrzebować kołków montażowych oraz wkrętów. Długość kołków i wkrętów należy dobrać odpowiednio do grubości ściany oraz ciężaru lameli.
  3. Przymocuj stelaże
    Zamocuj stelaże za pomocą kołków i wkrętów montażowych. Używaj wkrętów o odpowiedniej długości, aby zapewnić solidne mocowanie. Wybierając miejsca na otwory, minimalizuj liczbę otworów, aby uniknąć częstego wiercenia w powierzchni.
  4. Montaż lameli
    Przytwierdź lamele do zamontowanych stelaży. Najpierw umieść lamele w odpowiednich miejscach, a następnie całą konstrukcję przytwierdzamy do stelaży za pomocą wkrętów. Dokręć wkrętem każdy profil, upewniając się, że każdy jest równo zamontowany i dobrze przylega do stelaży.
  5. Sprawdzenie stabilności
    Po zamontowaniu wszystkich lameli, sprawdź całą konstrukcję pod kątem stabilności. Upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze przytwierdzone i nie ma luzów.

Dzięki takiemu podejściu, uzyskasz symetrię oraz estetyczny wygląd zamontowanych lameli. Cały proces minimalizuje liczbę otworów, co z kolei chroni powierzchnię montażową i sprawia, że konstrukcja jest trwała i stabilna.

Jeśli nie chcesz montować lameli elewacyjnych na własną rękę, to oferujemy profesjonalny montaż na terenie całego kraju. Odezwij się do nas, a ustalimy termin z naszymi fachowcami.