Profile do zastosowania na budynkach to niezwykle efektowne i trwałe rozwiązanie. Sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Cieszy się zainteresowaniem wśród budynków użytku publicznego, biurowców czy domów jednorodzinnych Aluminiowe panele elewacyjne są bardzo praktyczne, a ich zastosowanie podnosi prestiż obiektu. Takie rozwiązanie przyciąga uwagę i wyróżnia budynek na tle innych.

Wybierz profesjonalne rozwiązania Fello!

Lamele elewacyjne Fello wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Lakierowane są na kolory z palety RAL, a także na odcienie drewnopodobne. Takie połączenie gwarantuje trwałość przez długie lata bez konieczności konserwacji.

Zalety montażu paneli aluminiowych elewacyjnych

nie rdzewieją,
nie wymagają ponownego malowania czy konserwacji,
odporne są na czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć,
dają cień i chronią szyby,
zabezpieczają ścianę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, słońce),
stanowią alternatywę dla zabudowy dużych wnęk okiennych zamiast żaluzji lub rolet,
zastępują drewniane elementy.

Aluminiowe panele elewacyjne drewnopodobne

Drewno elewacyjne doskonale się prezentuje, zapewniając tym samym eleganckie wykończenie budynku. Jeśli zdecydujesz się na ten materiał, musisz liczyć się z regularnymi pracami konserwatorskimi, takimi jak impregnacja. Pod tym kątem nasze lamele sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż deski kompozytowe, deska elewacyjna, lamele kompozytowe. Nie wymagają dodatkowej impregnacji i charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. 
Możesz jednak uniknąć tych trudności, a rozwiązaniem, które Ci w tym pomoże, są panele drewnopodobne. To rewelacyjna imitacja drewna, która doda elegancji każdej elewacji.

Lamele elewacyjne Fello wykonane są z wysokiej jakości aluminium w całości lakierowane proszkowo na kolory z palety Ral lub z oferty rozszerzonej z efektem imitacji drewna. To połączenie daje produkt z najwyższej półki z gwarancją żywotności przez długie lata bez konieczności konserwacji.

Imitacje drewna: jakie zalety mają profile drewnopodobne?

Panele drewnopodobne to wyjątkowe produkty, które z powodzeniem zastąpią drewnianą elewację. To rozwiązanie o wielu zaletach, poniżej znajdziesz listę najważniejszych atutów paneli aluminiowych.

  • estetyka – to jeden z największych atutów paneli aluminiowych drewnopodobnych. Z ich pomocą można stworzyć efektowną elewację przypominającą do złudzenia drewno naturalne. Świetnie sprawdzą się one w różnych aranżacjach, możesz je zamontować na całej powierzchni, jak i na poszczególnych elementach elewacji. Często służą do obudowy attyk, balkonów i ścian. Pasują też do tynków o różnych kolorach. Pamiętaj, że to doskonała imitacja deski elewacyjnej, panele w niczym nie ustępują prawdziwemu drewnu, jeśli chodzi o wygląd.
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi – panele drewnopodobne stanowią skuteczne zabezpieczenie ściany przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, promienie UV.
  • trwałość – nie dość, że panele w niczym nie ustępują desce drewnianej, to są niezwykle trwałe. Nie rdzewieją, nie wymagają konserwacji, a dodatkowo jeszcze są odporne na wilgoć.
  • łatwy montaż paneli elewacyjnych,
  • przyjazne rozwiązanie dla środowiska.